Haber‎ > ‎İş Kazası Haberleri‎ > ‎

Kahramanmaraş'ta fabrikada patlama

13 Nis 2012 13:18 tarihinde Gökhan Sapan tarafından yayınlandı   [ 13 Nis 2012 13:18 güncellendi ]
Kahramanmaraş'ta bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 4 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

Kahramanmaraş-Kayseri karayolunda bir firmaya ait kot boyama fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamada Erkan Gölge, İlhami Çetin, Çelebi Başkurt ve Mehmet Nuri Özgener'in öldüğü belirlendi.
Kahramanmaraş Vali Vekili Servet Güngör, fabrikadaki patlamanın buhar ünitesinde meydana geldiğini belirtti. Patlamaya emniyet, belediye ve acil durum ekiplerinin anında müdahale ettiğini ifade eden Güngör, çalışmalarda eksiklik ve aksaklık bulunmadığını bildirdi.
Patlamanın olduğu bölgede 13 kişinin bulunduğunu, enkaz altından 3 kişinin cesedinin çıkarıldığını, bir kişinin ise hastanede hayatını kaybettiğini ifade eden Güngör, ''9 kişi de iki hastanede tedavi görüyor. Hayati tehlikeleri bulunmuyor. Ağır olan yaralımızın hastanede hayatını kaybetmesi sonucu 4 ölü, 9 yaralımız oldu. Şu anda olay savcılığa intikal etmiş durumda. Soruşturmanın tamamlanmasıyla patlamanın nedeniyle ilgili bilgiler ortaya çıkacaktır. Biz şu anda bir patlama olduğunu biliyoruz '' diye konuştu.
Patlama nedeniyle enkaz altında kimsenin kalmadığını ifade eden Güngör, ''Patlama sonucu enkaz altında kalan kimse yok. Şu anda kayıp ihbarı falan da yok'' dedi.
Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürü Cahit Küçükönder ise olayda fabrikanın 3'te ikisinin çöktüğünü ifade etti.

Bakanlık heyet görevlendirdi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, Bakan Faruk Çelik, Kahramanmaraş'taki patlamayla ilgili araştırma yapmak üzere, bakanlık Müsteşar Yardımcısı başkanlığında, İş Teftiş Kurulu Başkanı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı ve 2 iş müfettişi olay yerinde inceleme yapması için talimat verdi.
Comments