Haber‎ > ‎İş Kazası Haberleri‎ > ‎

İnşaat İşçisi Tonlarca Yükün Altında Kaldı

12 Ağu 2012 08:46 tarihinde Gökhan Sapan tarafından yayınlandı   [ 12 Ağu 2012 08:46 güncellendi ]

Gaziantep'te inşaatta meydana gelen iş kazasında bir kişi hayatını kaybetti.


Edinilen bilgiye göre, Gatem bölesinde bir inşaata çalışan M.T. (42) yapılan duvarı sulamaya başladı. Bu sırada yukarıda park halindeki traktör ve römorku kayarak inşaatın içine düştü. Bir anda tonlarca ağırlığındaki traktör ve su dolu tanker altında kalan M.T. olay yerinde hayatını kaybetti.

M.T.'nin çıkarılması için olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Ancak traktör ve tanker kaldırılamayınca bu kez olay yerine bir vinç getirildi. Vinç yardımıyla traktör ve su dolu tanker M.T.'nin üzerinden kaldırıldı.

Bu sırada M.T.'nin yakınları firma yetkililerine kazadan dolayı tepki gösterdi. Tartışmaları bastıran polis olay yerinde yapılan incelemelerin ardından M.T.'nin cenazesi otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na kaldırılınca olay yerinden ayrıldı.

Polisin gitmesiyle birlikte yakınlarını kaybetme acısıyla sarsılan M.T.'nin yakınları olay yerinde bulunan firma yetkilisiyle tartışmaya başladı. Olay yerinde çıkan kavgada yaralanan firma yetkilisi başka bir arkadaşının yardımıyla olay yerinden kaçtı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Comments