Haber‎ > ‎Genel İSG Haberleri‎ > ‎

PERYÖN Trakya Yeni İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasasını Konuştu

12 Ağu 2012 08:52 tarihinde Gökhan Sapan tarafından yayınlandı
PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Trakya Şubesi tarafından 19 Temmuz 2012 Perşembe, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı ve Bilirkişisi Av. Cüneyt DANAR'ın ışığında bir eğitim organize edildi.

Silverside Otel'de gerçekleştirilen eğitimde bir çok PERYÖN üyesi, misafir ve dost her zaman olduğu gibi bir araya geldi.


Yeni kanun olarak 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 30 Haziran 2012 günü resmi gazetede yayınlanarak kabul edilmişti. Kanun yeni getirileri, bilinmeyenleri, yanlış bilinenleri gibi birçok yönünün ortaya atıldığı eğitimde, Yeni Kanunun hemen hemen her maddesine değinildi.


İşyerinde Sendika Temsilcisi var ise "çalışan temsilcisi" olmasına gerek olmadığına, işverenin, iş kazası, meslek hastalığı veya sağlık nedeniyle tekrarlanan istirahatlardan sonra işe dönüşlerinde talep etmeleri halinde işçilere sağlık raporu aldırmak zorunda olduğu, İş verenin iş kazası niteliği taşımayan, iş yeri ya da iş ekipmanını zarar uğratan olaylar hakkında rapor düzenlemek zorunda olduğu toplantının gündeminde ki en önemli konulardandı.


Katılımcıların yoğun ilgi ile karşıladığı 100 kişiye yakın bir katılımcı sayısının olduğu eğitimde, katılımcıların soru cevapları beğeni ve ilgilerini gösterdi.
PERYÖN Trakya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özber ÇETİN'in aynı gün doğum günü olması sebebiyle PERYÖN'lüler Çetin'e hoş bir sürpriz hazırladılar, eğitime ara verilemesinin ardından ışıklar kapandı ve Özber ÇETİN için yapılmış doğum günü slaytı izlendi. Sonrasında Üzerinde PERYÖN'ün logosunun olduğu "nice yıllara başkanımız" yazan pastadaki mumları üfleyerek kızı ve eşi ile pasta kesen Özber ÇETİN; durumun kendisini çok mutlu ettiğini gün itibarı ile sabahtan başlamak üzere çok farklı güzel sürprizler yaşadığını ve hayatının en güzel doğum günlerinden birini yaşadığını belirtti.


Doğum günü kutlaması ve eğitim arasının bir arada gerçekleşmesinin ardından devam edilen eğitimde bir çok konu açığa kavuşturuldu. Eğitim sonunda Cüneyt DANAR ile konuşma fırsatı bulan katılımcılar özel sorularını bire bir olarak kendisine iletip yanıt alabildiler.

Comments