Haber‎ > ‎Genel İSG Haberleri‎ > ‎

Brisa İş Kazasız Geçen 1690 Günü Kutladı

14 May 2013 23:44 tarihinde Gökhan Sapan tarafından yayınlandı   [ 14 May 2013 23:44 güncellendi ]

Türkiye'nin lider lastik üreticisi Brisa, Lastik-iş Sendikası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen yemekli törende Üretim Direktörlüğü'ne bağlı Ürün Kontrol 1 Bölümü'nün 1690 günlük kazasızlık başarısını kutladı.

Organizasyonda çalışanlara yönelik bir konuşma yapan Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü, Brisa bünyesinde iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları üretim sürecinin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini dile getirdi.

Fabrika Üretim Direktörlüğü ve Mühendislik Direktörlüğü'ne bağlı bölümlerde uyguladığı "Kazasızlık ve Onurlandırma Standardı" ile iş güvenliği konusundaki hassasiyetini gözler önüne seren Brisa'nın hedefi "sıfır iş kazası".


Brisa'nın Üretim Direktörlüğü'ne bağlı Ürün Kontrol-1 Bölümü'nün 75 çalışanı, düzenlenen yemekli törende yöneticileriyle bir araya gelerek herhangi bir iş kazası yaşanmadan tamamlanan 1690. iş gününü kutladı. 'İş güvenliği fabrikamın ve ailemin teminatıdır' ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Brisa çalışanlarının imza attığı 1690 günlük kazasızlık başarısı, Brisa fabrikalarında bugüne kadarki en uzun kazasızlık dönemi olarak kayıtlara geçti.

Brisa Çalışma İlişkileri Direktörü Dr.Uğurtan Doğan, Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü ve Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın da katılımıyla gerçekleşen kutlama kapsamında yapılan çekilişle çalışanlara altın hediye edildi.

Organizasyonda çalışanlara yönelik bir konuşma yapan Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü, iş güvenliği konusunun Brisa bünyesinde hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, "Her şeyden önce, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları üretim sürecimizin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. İş güvenliği konusunda çalışanlarımızın gerekli eğitimleri alması ve istenilen bilinç düzeyine sahip olması adına gösterdiğimiz çabanın karşılığını almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. Kürkçü, hedeflerinin ise "sıfır iş kazası" olduğunu dile getirdi.

Brisa, Fabrika Üretim Direktörlüğü ve Mühendislik Direktörlüğü'ne bağlı bölümlerde hayata geçirdiği "Kazasızlık ve Onurlandırma Standardı" ile iş güvenliğine verdiği önemi gözler önüne seriyor. Söz konusu departmanlarda çalışanları süreç risklerine göre sınıflandırarak risk grupları oluşturan Brisa, çalışanlarını bu standart kapsamında ödüllendiriyor; ayrıca tüm çalışanlara kazasız geçen 180 gün 360 gün gibi süreler için yangın söndürme tüpü ve ilk yardım kiti gibi evdeki güvenliği sağlamaya yönelik hediyeler de veriliyor.
Comments